Uroloģijas nedēļa
Jau vairākus gadus Eiropā notiek Uroloģijas dienas – ar mērķi mudināt cilvēkus nesamierināties ar uroloģiskajām saslimšanām, izskaidrot to ietekmi uz tālāko dzīves kvalitāti un parādīt ceļu, kas ejams, lai saglabātu labu pašsajūtu, ja slimība tomēr skārusi....

Apmācība

LUA (Latvijas Urologu asociācijas) Uroloģijas skola – kursi ģimenes ārstiem, par kuriem tiek piešķirti LĀB kredītpunkti.

Uroloģijas dienas

Jau vairākus gadus Eiropā notiek uroloģijas dienas – ar mērķi mudināt cilvēkus nesamierināties ar uroloģiskām saslimšanām, izskaidrot to ietekmi uz tālāko dzīvi un parādīt ceļu, kas ejams, lai saglabātu labu pašsajūtu, ja slimība skārusi.

Ārī  Latvija piedalās Eiropas uroloģijas dienās – pasākuma ietvaros iespējami plaši informē sabiedrību par izvēlēto problēmu – prostatas slimības un erektīlās disfunkcijas – būtību. Izvēlētās tēmas veltītas vīriešu veselībai, bet kā zinām, katram vīrietim blakus ir sieviete – sieva, māte, draudzene vai māsa – vairāk vai mazāk, katras dzīvi var ietekmēt ģimenes vīrieša slimība.

Nav noslēpums, ka vīrieši savas veselības problēmas ilgāk slēpj, jo sabiedrībā ir pieņemts, ka vīrietis par tām nerunā. Tādēļ nereti slimība ir vairāk progresējusi un grūtāk pakļaujas ārstēšanai.

Vīriešiem būtu vairāk jārūpējas par savu veselību, jo viņi biežāk nekā sievietes slimo ar sirds asinsvadu saslimšanām, plaušu un kuņģa vēzi, turklāt pēdējos gados pieaug ielaistu prostatas slimību skaits.

Vīriešu veselība ir tikpat svarīga kā sieviešu veselība, tomēr statiskas dati liecina, ka vīrieši vairāk apdraud paši savu veselību. Piemēram, paredzamā mūža ilguma starpība starp sievieti un vīrieti ir 9,8 gadi, tāpat galvenie vīriešu nāves cēloņi ir nelaimes gadījumi, vardarbīgas nāves, pašnāvības un saindēšanās.

Pēdējos divos gados pieaug ielaistu prostatas saslimšanu skaits, ko, iespējams, ir veicinājusi ekonomiskās situācijas pasliktināšanas un valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu skaita samazināšanas. Vīriešiem būtu regulāri jāveic veselības pārbaudes, jo arī izdevumi slimību profilaksei ir krietni zemāki nekā ārstēšanas izdevumi, turklāt ārstēšana slimības pašā sākumā ir daudz efektīvāka.

“Nav izdomāta kāda universāla tablete, kas varētu pasargāt no saslimšanām, tomēr veselīgs dzīvesveids to noteikti veicinās, savukārt gadījumos, kad ir kādas problēmas, noteikti jāvēršas pie ārsta,” uzsvēra Laukmanis. Piemēram, urologs būtu jāapmeklē visiem vīriešiem virs 50 gadiem vai 45 gadiem, ja ģimenē kādam ir bijušas prostatas saslimšanas.


Drukāt lapu